fbpx

Хотел Borovets Hills 5*

Информации

Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

Галерија

Ценовник и Услови

Цените се по соба на ден за 2 лица на база ПОЛУПАНСИОН 03.01-16.01/2022 Новогодишен 

30.12-02.01/2022

17.01-06.02/2022 10.12-29.12.2021
Вид на сместување 07.02-20.02/2022 21.02-06.03/2022 07.03-30.04.2022
Двокреветна соба 2+1 154 € 248€ 124€ 102€
Еднокреветна соба 1+0 101 € 83€ 67€
Студио 2+2 180€ 273€ 144€ 114€
Едноспален апартман 2+2 200€ 290€ 162€ 128€
Двоспален апартман 4+2 282€ 447€ 228€ 184€

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021

БОНУСИ : 7=6   14=12 за период на престој од 17.01-06.02.2022 и 07.03-30.04.2020 (попустите не се комбинираат)

6=5 период на престој од 17.01-06.02/2022 и 28.02-30.04/2022

Дополнителни услови :
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден