fbpx

Студија Лара Лукс

Информации

Студијата „Lara Lux“ се наоѓаат во Чањ на 80м од плажа, веднаш спроти Лара студијата. Модерните двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија се опремени со купатило и сопствена тераса, TV – кабелска, Wi-Fi; фрижидер, клима (бесплатно) и комплетно опремена мини кујна. Објектот има отворен базен со лежалки и чадори кои се бесплатни за гостите на објектот. Исхраната е во модерно опремениот ресторан „Лара“ со домашна храна и квалитетна услуга. За миговите на опуштање за кафе и пијалок, непосредно покрај ресторанот се наоѓа и летна градина со обезбеден простој за играње на деца. Неколку пати неделно се организираат детски претстави со нивните омилени ликови од цртаните филмови. Апартманите поседуваат и паркинг (бесплатно).

Галерија

Ценовник и Услови

Цени на база полупансион (П/П) по лице (појадок и вечера)
Тип студио Услуга 01.06 – 21.06  09.09 – 19.09 21.06 – 01.07  30.08 – 09.09 01.07 – 11.07  20.08 – 30.08 11.07 – 20.08
1/2 П/П 22 26 31 34
1/3, 1/4 П/П 22 25 29 32
Цени на база полн пансион (Ф/Б) по лице (појадок, ручек и вечера)
Тип студио Услуга 01.06 – 21.06  09.09 – 19.09 21.06 – 01.07  30.08 – 09.09 01.07 – 11.07  20.08 – 30.08 11.07 – 20.08
1/2 Ф/Б 25 30 34 37
1/3, 1/4 Ф/Б 25 29 32 35
  • Цените се дадени по лице на ден во студио, на HB-полупанисон или FB-полн пансион
  • Појадокот е избор на 2 или повеќе јадења по анкета од денес за утре, со понуда на шведска маса – разновидна понуда на топли напитоци и благ појадок.
  • Ручекот и вечерата се избор од повеќе јадења по анкета од денес за утре, со понуда на шведска маса – супи, чорби, салати, топли пијалоци и благ појадок.
  • Смените почнуваат со ручек (полнпасион) или со вечера (полупансион), а завршуваат со појадок.
  • Клима, WI-FI и кабловска ТВ, лежалки до базенот се вклучени во цената
  • Бесплатен паркинг

ПОПУСТИ: 
– Дете до 3 години БЕСПЛАТНО (не користи кревет, без храна)
– Деца од 3-10 години – 50% ПОПУСТ (не користи кревет)
– Деца од 3-12 години – 20% ПОПУСТ (користи кревет)
– Дете до 12 години со едно возрасно лице плаќа 80% од редовната цена.