fbpx

Хотел Феста Винтер Палас 5* - Боровец

Информации

Локација : 150 м од ски лифт
Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

Галерија

Ценовник и Услови

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет, итн…

Дополнителни услови :

▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно

▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€

▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден