fbpx

АЛБЕНА

Информации

Локација: Хотелот се наоѓа на 800 метри до плажа. Шатл сервис (бесплатен) на секои 30 мин. (од 09.00-17.00 часот)
Општи информации: Хотелот располага со вкупно 340 соби. Ресторан, лоби бар, бар покрај базен и на плажа (на секоја соба следува по еден чадор и две лежалки на плажа).
Сместување: Сите соби се опремени со тоалет со када/туш, клима, сателитска ТВ, балкон.
Услуга: ALL INCLUSIVE – појадок, ручек, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, ужина. Увозни алкохолни пијалоци, еспресо, цигари, коктели се наплаќаат.
Спорт и забава: Отворен базен, одбојка на плажа, тениски игралишта, мини голф, фудбал, кошарка, пинг понг. Водени спортови, опрема за тенис, јавање коњи, фитнес, билијард, масажа, сервис за перење и пеглање, rent a car, куглање, Луна-парк се наплаќа (се користат услугите во Хотел Магнолија).
Забавна програма во текот на денот за возрасни и деца, и вечерни шоу програми.
(STS)

Галерија

Ценовник и Услови

Еднократна боравишна такса за возрасни 5 €, деца до 11,99 години 3 €

Дете до 11,99 год. со двајца возрасни користи бесплатни услуги.

•Две деца од 2 до 11,99 години со двајца возрасни во 1/2 соба првото дете е бесплатнo, второто дете плаќа 30% од цена за возрасен.

•Еден возрасен во 1/2 соба доплаќа 30% од цената на аранжманот.

•Едно дете од 2 до 11,99 год.со еден возрасен во 1/2 соба,цената е kako за еднокреветна соба.

•Трет возрасен на допoл. легло плаќа 80% од цената на аранжманот

•Еден возрасен со две деца од 2 до11,99 год. во 1/2 соба,двете деца плаќаат по35% од цената за возрасен.

Превоз на релација:Скопје-Софија-Албена-Софија-Скопје (Секој ден)

Дете до 2 години бесплатно

Дете 02-6,99 години 15.00 евра

Дете од 07-09,99 години 31,50 евра

Лице над 10 години 62,50 евра

Време на поаѓање:

-Скопје –Софија-23.59

-Софија-Албена-07.30(локално време)

Време на враќање :

-Албена-Софија-15.30(локално време)

-Софија-Скопје- 23.59(локално време)

Информации и резервации: +389 70/404-515