fbpx

HOTEL SAMOKOV 4*

Информации

Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите.
Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија.
Опис на соби:
Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Капацитет и услуга:

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг – понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација.
Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

Галерија

Ценовник и Услови

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ– 10% попуст за резервации направени до 10.11.2019Бонус: 5=4, 7=6 за период на престој 05.01-22.01, 07.03-31.03.2020Попустот за рани резервации НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден,– kористење на внатрешен базен, интернет во лоби баротПопусти и доплати:Дете 0-4,99 – бесплатно

Дете до 4,99 г. со еден возрасен – плаќаат како за еднокреветна соба

Дете од 5-11,99 г. на дополнително/ редовно легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 15% попуст

Еднокреветна соба – се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 45€, дете – 30€Во цените не е вклучено :патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден