fbpx

AЛБЕНА

Информации

Локација: Хотелот е лоциран во областа Албена, на 900м од плажа. Шатл сервис до плажа на секои 30 мин.
Општи информации: Хотелот поседува 266 соби, рецепција сеф, 3 ресторана, 4 бара, сервис за перење и пеглање, конференциска сала, менувачница, рент а кар, сопствена плажа, паркинг.
Сместување: Собите се опремени со кабелска ТВ, клима, телефон, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, тераса.
Услуга: АLL INCLUSIVE + – шведска маса за појадок, ручек, вечера и вечерни оброци, мени за деца, кафе, чај, сладолед, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Спорт и забава: Надворешен базен, внатрешен базен (во хотел Ralitsa), лизгалки, детско катче, одбојка на плажа, кошарка, фудбал, пинг понг, аеробик, воден аеробик, пикадо, шах, табла, тениски игралишта (1 час гратис). Спа центар (во хотел Ralitsa), доктор (на барање), салон за убавина, фризер, масажа се наплатуваат.
(STS)

Галерија

Ценовник и Услови

Еднократна боравишна такса за возрасни 5 €, деца до 11,99 години 3 €

Дете до 11,99 год. со двајца возрасни користи бесплатни услуги.

•Две деца од 2 до 11,99 години со двајца возрасни во 1/2 соба првото дете е бесплатнo, второто дете плаќа 30% од цена за возрасен.

•Еден возрасен во 1/2 соба доплаќа 30% од цената на аранжманот.

•Едно дете од 2 до 11,99 год.со еден возрасен во 1/2 соба,цената е kako за еднокреветна соба.

•Трет возрасен на допoл. легло плаќа 80% од цената на аранжманот

•Еден возрасен со две деца од 2 до11,99 год. во 1/2 соба,двете деца плаќаат по35% од цената за возрасен.

Превоз на релација:Скопје-Софија-Албена-Софија-Скопје (Секој ден)

Дете до 2 години бесплатно

Дете 02-6,99 години 15.00 евра

Дете од 07-09,99 години 31,50 евра

Лице над 10 години 62,50 евра

Време на поаѓање:

-Скопје –Софија-23.59

-Софија-Албена-07.30(локално време)

Време на враќање :

-Албена-Софија-15.30(локално време)

-Софија-Скопје- 23.59(локално време)

Информации и резервации: +389 70/404-515