fbpx

HOTEL ZARA 4*

Информации

Хотелот Зара 4* се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот. Се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско. Бесплатен трансфер до ски лифтовите има на располагање на секои 30 минути. Капацитет и услуга: Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес. Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабелска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина

Галерија

Ценовник и Услови

www.zarabansko.com

EARLY BOOKINGS
Период на Продажба Период на Престој Попуст Тип на Соба
01/11/19 – 30/11/19 01/12/19 11/04/20 10% Сите
01/11/19 – 30/11/19 28/12/19 02/01/20 10% Сите
DAY PROMOTION;
Период на Продажба Период на Престој DISC.
01/11/19 – 27/12/19 01/12/19 27/12/19 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
01/11/19 – 11/04/20 03/01/20 11/04/20 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
HALF BOARD / EUR A C D E D E A
01.12.19  20.12.19 21.12.19 27.12.19 28.12.19 02.01.20 03.01.20 11.01.20 12.01.20 23.01.20 24.01.20 22.02.20 23.02.20 08.03.20 09.03.20 11.04.20
STANDARD
P.P.P.D.IN DOUBLE 29.7 35.2 60.5 38.5 34.1 38.5 34.1 29.7
DOUBLE [2ADL] 59.4 70.4 121 77 68.2 77 68.2 59.4
SINGLE [1ADL] 47.52 56.32 96.8 61.6 54.56 61.6 54.56 47.52
1 ADL +1 CHD (0-5,99) 47.52 56.32 96.8 61.6 54.56 61.6 54.56 47.52
1 ADL +1 CHD (6-11,99) 50.49 59.84 121 65.45 57.97 65.45 57.97 50.49
SUPERIOR 01.12.19  20.12.19 21.12.19 27.12.19 28.12.19 02.01.20 03.01.20 11.01.20 12.01.20 23.01.20 24.01.20 22.02.20 23.02.20 08.03.20 09.03.20 11.04.20
P.P.P.D.IN DOUBLE 34.1 39.6 64.9 42.9 38.5 42.9 38.5 34.1
DOUBLE [2ADL] 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8 77 68.2
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 92.07 106.92 175.23 115.83 103.95 115.83 103.95 92.07
SINGLE [1ADL] 54.56 63.36 103.84 68.64 61.6 68.64 61.6 54.56
1 ADL +1 CHD (0-5,99) 54.56 63.36 103.84 68.64 61.6 68.64 61.6 54.56
1 ADL +1 CHD (6-11,99) 57.97 67.32 129.8 72.93 65.45 72.93 65.45 57.97
1 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 57.97 67.32 129.8 72.93 65.45 72.93 65.45 57.97
1 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 75.02 87.12 162.25 94.38 84.7 94.38 84.7 75.02
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8 77 68.2
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 85.25 99 162.25 107.25 96.25 107.25 96.25 85.25
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8 77 68.2
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 85.25 99 162.25 107.25 96.25 107.25 96.25 85.25
2 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 102.3 118.8 194.7 128.7 115.5 128.7 115.5 102.3
1-BED ROOM APARTAMENT 01.12.19  20.12.19 21.12.19 27.12.19 28.12.19 02.01.20 03.01.20 11.01.20 12.01.20 23.01.20 24.01.20 22.02.20 23.02.20 08.03.20 09.03.20 11.04.20
APARTMENT [2ADL] 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8 88 79.2
APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 106.92 121.77 190.08 130.68 118.8 130.68 118.8 106.92
APARTMENT+EXTRA BED [2. ADL] 134.64 153.34 239.36 164.56 149.6 164.56 149.6 134.64
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8 88 79.2
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 99 112.75 176 121 110 121 110 99
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8 88 79.2
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 99 112.75 176 121 110 121 110 99
2 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 118.8 135.3 211.2 145.2 132 145.2 132 118.8
3 ADL +1 CHD (0-5,99) 106.92 121.77 190.08 130.68 118.8 130.68 118.8 106.92
3 ADL +1 CHD (6-11,99) 126.72 144.32 225.28 154.88 140.8 154.88 140.8 126.72
2-BED ROOM APARTMENT 01.12.19  20.12.19 21.12.19 27.12.19 28.12.19 02.01.20 03.01.20 11.01.20 12.01.20 23.01.20 24.01.20 22.02.20 23.02.20 08.03.20 09.03.20 11.04.20
APARTMENT [4ADL] 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6 176 158.4
APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 186.12 211.97 330.88 227.48 206.8 227.48 206.8 186.12
4 ADL +1 CHD (0-5,99) 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6 176 158.4
4 ADL +1 CHD (6-11,99) 178.2 202.95 316.8 217.8 198 217.8 198 178.2
4 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6 176 158.4
4 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 178.2 202.95 316.8 217.8 198 217.8 198 178.2
4 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 198 225.5 352 242 220 242 220 198
5 ADL +1 CHD (0-5,99) 186.12 211.97 330.88 227.48 206.8 227.48 206.8 186.12
5 ADL +1 CHD (6-11,99) 205.92 234.52 366.08 251.68 228.8 251.68 228.8 205.92
RELEASE DAYS 7//7 21//21 32//30 21//21 21//21 21//21 21//21 7//7
Доплати Цена Деца
Од До Цена
Божиќна Вечера (Задолжителна) 20 EUR 4 11,99 10 EUR
Новогодишна Вечера (Задолж.) 65 EUR 4 11,99 32 EUR
Новогодишна Вечера / Хала 55 EUR 4 11,99 27 EUR
Напомена:
Во цената е вклучено:Внатрешен Базен со детска секција,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар,Џакузи,Релакс зона,Детско Катче,превоз до гондола,Ски-Гардеробер,Wi-FI -низ цел хотел
Ски-Гардеробер се користи исклучиво за сопствена опрема-изјамени опреми се чуват од местата каде се користат услугите!
Baby cot – 2.5 Еур на ден (со резервација).
Надворешен Паркинг – 5 Еур по кола на ден.
Хотелски папучи – 1,5 Еур по пар.
Сеф во соба – 2 Еур на ден.
Early Booking и Day Dicount – НЕ СЕ КОМБИНИРААТ!
Сите соби располагат со балкон.
Сите стандарни соби во хотелот – 2 соби делат 1 тераса.
Појадок и Вечера се служат на база шведска маса-доколку во хотелот престојуват помалку од 20 гости – оброците се служат на сет мени.
Божиќна вечера (25.12) и Бадникова Вечера (24.12) –  се послужуват традиционални јадења.
Mинимум престој во период C – 5 ноќи.
Mинимум престој во период B – 3 ноќи.
Туристичка Такса-1€ по лице од ден (Задолжително)
Задолжителна услужна такса по лице од 3€, дете од 2-11,99 год – 1,5€. (Еднократно)

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
– 15% попуст за резервации направени до 31.10.2019
– 10% попуст за резервации направени до 30.11.2019

Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој од 01.12-28.02 и од 03.01-11.04

**Попустот за рани резервации НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

Во цената е вклучено :
– ноќевање со појадок и вечера по лице,
-транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детско катче, интернет

Попусти и доплати:
-Дете до 5,99 год. – бесплатно.
-Дете од 6-11,99 год. на дополнителни легло со 2 возрасни – 50% попуст од регуларната цена за возрасен
-Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
-Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 70€ / возрасен 35€/ дете до 11,99 г. ( Zara restaurant ) , 60 € за возарсни и 30€ /дете до 11,99г. во( Zara banquet hall )

Капацитет на сместување:
• Стандардна соба – макс. сместување за 2 лица (2 pax.)
• Стандардните соби се сврзани соби, со заеднички влез и заеднички балкон
• Делукс соба – макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или еден возрасен (2+2 / 3)
• Апартман со една спална – макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или двајца возрасени (2+2 / 4) Апартман со две спални – апартман / мазонет / е само 1 во хотелот и се резервира со претходно барање до хотелот. Располага со 2 спални, на 2 спрата. Секоја спална си има свој тоалет и тераса. Дневната соба е на долниот спрат со голем кревет, идеален за 2 возрасни. Максималниот капацитет е 6 возрасни.
• Мазонетот се наоѓа на 5 спрат од хотелот.
-Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
-Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
-ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ