fbpx

Lake View

Информации

“Лејквју” e класичен Хотел и Ресторан со поглед на прекрасното Преспанско Езеро. Позади Хотелот се наоѓа Националниот Парк Галичица со фантастични поглед на Преспанското и Охридското Езера, 2.250м надморска висина. Локалитетот е исто познат како воздушна бања. Климата во сливот на Преспа предвидува топли летни денови и ладни летни ноќи, совршена комбинација за гостите да уживаат во секојдневните летни активности и целосно да ги наполнат батериите додека спијат мирно и удобно цела вечер.

Галерија

Ценовник и Услови

Тип на соба Број на соби Капацитет Легла Доручек Полу-пансион Полн-пансион
Еднокреветна 16 1 лице 1 x 2 1 600 ден 1 950 ден  2 250 ден
Двокреветна 16 2 лица 1 x 2 2 200 ден 2 800 ден 3 500 ден
1 x 1
Трокреветна 16 3 лица 1 x 2 2 650 ден 3 700 ден  4 700 ден
1 x 1
Фамилијарна 1 4 лица 1 x 2 2 750 ден 4 150 ден 5 500 ден
2 x 1
Фамилијарна без поглед 1 4 лица 2 x 2 2 500 ден 3 850 ден 5 200 ден
Делукс 2 2 лица 1 x 2 2 650 ден 3 300 ден  4 000 ден

Цените се дадени по соба по ноќ