fbpx

Сезонско изнајмување

Информација

Локација:  550м одалечена од море

Квадратура: 65m2

Цена: 3300 eur. од 16.05.2020 – 25.09.2020

Опис на апартман: во строгиот центар на Неа Флогита, свртена кон море која се состои од 2 опремени спални соби, опремена кујна, трпезарија, опремено купатило, клима, ТВ, надворешна маса со столици и др.

Опис на Неа Флогита: Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот
брег на Халкидики, на само 50 км. од Солун. Богата е со
зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која
е одделена од градот со прекрасен парк, барови на
плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море.
Местото пружа фантастичен поглед на заливот
Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Во
последните 10 години Флогита се преобратува во
вистинско монденско место омилено како од младите
така и од повозрасните генерации.

Галерија