fbpx

Нова година | СОФИЈА

Нова година | СОФИЈА

1 ден. Скопје – Софија 30.12.2019 (понеделник)
Поаѓање од Скопје за Софија во 06:00 часот. Патување со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел. Можност за организирана предновогодишна забава. Ноќевање.

2 ден. Софија 31.12.2019 (вторник)
Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки или организирана посета на IKEA и RING MALL. Дочек на Новата Година на плоштад или во некоја дискотека или меана (факултативно).

3 ден. Софија – Скопје 01.01.2020 (среда)
Појадок. Организирана посета на PARADISE CENTER, или THE MALL, во зависност од работното време. Во попладневните часови поаѓање за Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Цена на аранжманот: 80 евра / 4.960 ден

Цената е по лице за пакет аранжман и вклучува:
– Превоз со високо туристички автобус
– две ноќевања со појадок во хотел ФЕСТА СОФИЈА 4* ()www.festahotels.com)
– Разглед на градотсо локален водич
– Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL
– Придружник и организација на патувањето
– Организиран превоз од Кавадарци, Неготино, Велес и Скопје

Цената не вклучува:
– Патничко осигурување
– Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
– Предновогодишна забава во меана na 30.12.2019 – 25 eur.
– Дочек на Нова Година во Дискотека – 35 eur.