fbpx

REGNUM 5* – Банско

Информации

Локација : 400 м од жичарницата Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

Галерија

Ценовник и Услови

• Во цената е вклучено :
• Појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
• Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен 8€, дете 3-9.99 год.- 4€
• Дополнителни услови :
• Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни 85€, дете (11-15.99 год.) 45€, дете (6-10.99 год.) 25€
• Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден