fbpx

SUNRISE 4* – Банско

Информации

Локација : 300 м од жичарницата Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг. СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, релакс соба, масажи и третмани.

Галерија

Ценовник и Услови

www.hotelsunrisebansko.com
Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12 – 02.01.22 03.01- 17.02.22 23.12 – 28.12.21 /18.02-10.03.22 01.12 – 22.12.21 /11.03- 31.03.22
на база ПОЛУПАНСИОН *НП
Студио  60 38 36  34
Едноспален апартман 2+2 63 41 38 36
Двооспален апартман 4+2 60 38 36  34
Maзонет 5+2 60 38 36 34
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ / 7=6 7=6 / 6=5 7=5 / 6=5 / 5=4
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет

Дополнителни услови :
• Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
• За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица
• Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€
• Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден