fbpx

YANAKIEV 4* – Боровец

Информации

Локација : во близина на ски лифтовите Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите. Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

Галерија

Ценовник и Услови

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ 

ПОЛУПАНСИОН

01.12-17.12.2021 18.12-26.12.202108.01-11.02 27.12-01.01.2022 02.01-07.01.202212.02-18.02.2022 19.02-15.04.2022
ДВОКРЕВЕТНА СОБА(2+1) 49€ 82€ 115€ 99€ 63€
АПАРТМАН(2+2) 75€ 118€ 165€ 135€ 110€

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10% ЗА УПЛАТА ДО 31.10.2021

-Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
-Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.

Дополнителни услови :
-Деца до 5.99 год. – бесплатно
-Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
-Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
-Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст
-Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
-Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
-Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
-Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден