Interhotel Spa 4* - Сандански

Информации

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овoј регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести. Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Ценовник и Услови

01.10 - 22.12.2022

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
1adl 74 € 90 €
1adl +1chd /4-11,99/ 74 € 90 €

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 95 € 115 €
2adl+1chd /0-3,99/ 95 € 115 €
2adl +1chd /4-11,99/ 109 € 131 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 109 € 131 €
2adl +1chd /12-15,99/ 126 € 153 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 126 € 153 €

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 114 € 138 €
2adl+1chd /0-3,99/ 114 € 138 €
2adl +1chd /4-11,99/ 114 € 138 €
2adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 114 € 138 €
2adl +2chd /4-11,99/ 114 € 138 €
2adl+1chd /12-15,99/ 145 € 176 €
3adl 145 € 176 €
3adl+1chd /0-3,99/ 145 € 176 €
3adl +1chd /4-11,99/ 145 € 176 €
3adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 145 € 176 €

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 138 € 166 €
2adl+1chd /0-3,99/ 138 € 166 €
2adl +1chd /4-11,99/ 138 € 166 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 138 € 166 €
2adl +2chd /4-11,99/ 138 € 166 €
2adl +1chd /12-15,99/ 170 € 204 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 170 € 204 €
3adl 170 € 204 €
3adl +1chd /4-11,99/ 170 € 204 €
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 170 € 204 €

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 155 € 188 €
2 adl+1chd (4-11,99) 155 € 188 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 155 € 188 €
2 adl+1chd (12-15,99) 186 € 226 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 186 € 226 €
3 adl 186 € 226 €

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
3 adl 212 € 256 €
3 adl+1chd (4-11,99) 212 € 256 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 212 € 256 €
3 adl+1chd (12-15,99) 244 € 294 €
4 adl 244 € 294 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата за вечера:
18€  возрасен и дете 12-15,99 г,
10€  дете 4-12

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење СПА центар:
Сауна
Парна бања
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен базен со минерална вода
Лежалка и пешкир на базените
Паркинг
Безжичен интернет низ целиот хотел
Сеф на рецепција во хотелот
Детско игралиште на отворено
Забавна куќа со професионален аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Услови за сместување во собите

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 4 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.