Hotel Andalucia Beach 3* - Елените

Информации

Andalucia beach 3* - All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на плажа. Хотелот има специфична архитектура со прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar и бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Andalucia beach 3*.

Andalucia beach 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

Галерија

Ценовник и Услови

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.01.2023
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.02.2023
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2023

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

  05.06.2023 - 22.06.2023    11.09.2023 - 20.09.2023 

ALL INCLUSIVE

 23.06.2023 - 05.07.2023  01.09.2023 - 10.09.2023

ALL INCLUSIVE

06.07.2023 - 31.08.2023 

  ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба - поглед парк 50 €
65 €
 71 €
Лице во двокреветна соба - страничен поглед море 55 €
69 €
  76 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори  покрај базенот 

- Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво

- Ресторани a la carte
 
- Snack бар во текот на целиот ден од 10-17 часот: бургери, гиро, хот дог, форнети, сладолед
 
- Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот

- Детско катче

- Тенис, мини голф

- Забавен дел, анимација

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) -  2 возрасни + 1 дете  до 11,99 години или 3 возрасни 
 
Попусти:
Дете до 11.99 години - бесплатно
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба - 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА Травеликс