Hotel Hot Springs Medical 4*

Информации

Добредојдовте во новиот дом на минералната вода…HOT SPRINGS&SPA е нов четириѕвезден хотел што се наоѓа на 5 километри од Банско во селото Бања, надалеку познато по минералните термални извори. Удобен, топол и уникатен планински хотел, елегантно проектиран и опремен со природни материјали-дрво и камен кои внесуваат конфор и декоративен акцент во сите соби и апартмани кои имаат поглед кон три планини иликон прекрасната борова шума… HOT SPRINGS&SPA е Спа хотел на годината;има отворен и затворен базен со хидромасажни млазеви со чиста минерална вода со температура од 36° C проектирани со детски оддел, а во Spa & Wеllness центарот има парна бања, солариум-Био сауна со 60 ° C , фински сауни со 80 ° C и 90° C, турски хамам, солена соба, иглу и ледена фонтана. Составен дел на Spa & Wеllness центарот е посебен ресторан за брза храна, каде гостите можат да влезат директно од базенот, сосема релаксирано да ручаат и да се вратат и повторно уживаат во благодетите на топлата минерална вода. Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени со TV со рамен екран и сателитски канали, сопствено купатило со туш или када со минерална вода, бањарки, влечки, крпи за базен…Хотелот има голем лоби бар, а доколку сакате да одмарате без придружба на Вашите деца, за нив ќе се грижи и ќе ги забавува обучен тим во Мини парти клубот. 

 

Ценовник и Услови

06.09 – 23.12.2022
Недела-Четврток 122 € 135 € 145 € 160 €
Петок и Сабота 146 € 157 € 168 € 185 €

Цени во  се плаќа во денари, 1  = 62 мкд

Дете до 5,99 г. на дополнително легло Бесплатно
Дете до 6-11,99 г. на прв дополнителен кревет    28 €
Дете 6 – 11,99 г. на втор дополнителен кревет 19 €
Возрасен / Дете 12+ год. на прв дополнителен кревет  37 €
Возрасен / Дете 12+ год. на втор дополнителен кревет 28 €

СПА центарот вклучува:
Внатрешни и надвoрешни базени,
Биoсауна 65 C,
Турски амам,
Иглo и фoнтана сo мраз,
Парна бања,
Дождовна соба,
Солена соба,
Тепидариум,
Финска сауна 
Лакониум

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера – шведска маса,
Користење на Спа центарот,
Фитнес,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на полупансионските оброци (освен предвиденото)
Неспомнати услуги

Напомени !
За престој 5+ ноќевања попуст од 15% 
За престој 4+ ноќевања попуст од 10% 
За престој 3+ ноќевања попуст од 10% 

Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори.
Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди

Хотелот „Хот Спрингс Медикал & Спа“ го задржува правото да ги менува цените, промотивните пакети и условите во секое време од годината