Ibis Dubai One Central Hotel 3*

Информации

Сместен на само 5 минути од метрото во Дубаи, ibis One Central е вашата порта за истражување на магијата што овој град може да ја понуди во текот на целата година. Без разлика дали го посетувате за деловено патување или одмор, ќе ја цените неговата стратешка локација во близина на најволшебните атракции во Дубаи, вклучувајќи го пазарот за зачини и злато, музејот на иднината, Ла Мер, Дубаи Фрејм, Бурџ Калифа и трговскиот центар Дубаи. (MND)

Галерија

Ценовник и Услови

Услугите вклучени во цената на пакетот:
- TIA - AUH - Авионски билети во економска класа на TIA со рачен багаж само на Wizz Air
5W 7092 TIA AUH 17:30 - 01:40+1
5W 7091 AUH TIA 14:05 - 16:55
- Трансфер: аеродром Абу Даби - Хотел - аеродром во Абу Даби
- Сместување во избраниот хотел и тип на соба, број на ноќевања и база наведена во пакетот
Услугите кои не се вклучени во цената на пакетот:
- Секоја услуга што не е експлицитно вклучена во програмата
- Ручекот и вечерата не се вклучени во програмата
- Дополнителни тури
- Хотелски додатоци и лични трошоци
- Такса за виза за Дубаи 100,00 евра (документ: Pasoport скен во боја со најмалку 6 месеци важност е доволен или слика на бела позадина)
- Дирхам за туризам во Дубаи / градски такси
Правила и услови
- Цените на нашите пакети може да се менуваат според достапноста на хотелот
- Доколку саканиот хотел не е достапен, ќе се предложи алтернативен хотел
- Одредбите и условите се предмет на промена во зависност од условите на хотелот
Важни забелешки
**Во трокреветни соби, третиот кревет може да биде помал од другите кревети
**Со посебни услови во хотелот Ве молиме, добијте ги цените за време на барањето
**Рано пријавување - влегување и доцна одјавување - излегувањето секогаш зависи од достапноста
Туризам Дирхам / Градска такса за сместување Оваа такса утврдена според категоријата на хотелот, гостинот ќе ја плати директно на рецепцијата во хотелот.
Тоа е 10 AED (околу 3 УСД) за ноќевање за хотели со 2 и 3 ѕвезди, 15 AED (приближно 4 УСД) за ноќевање за хотели со 4 ѕвезди, 20 AED (околу 5 УСД) за ноќевање за хотели со 5 ѕвезди)