Mai Luxury Apartments - Полихроно

Информации

Нашата нова локација за Лето 2024 – Mai luxury apartments – комплетно нови луксузни апартмани во Полихроно, Грција. Оваа прекрасна вила е сместена само на 40 метри од плажа, нудејќи неверојатна комбинација на комфорт и природна убавина. Луксузно дизајниран и опремен овој објект е идеален за вашето опуштање и задоволство.

Сместување:  Трикреветни ,четирикреветни студиа и петкреветен апартман.

 Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).  Клима уред: Вклучен во цената. (IT)

Галерија

Ценовник и Услови

Период Бр.на ноќи 1/2+1  студио 1/3+1 студио 1/3+2 студио
26.05 – 02.06 7 189  209 € 229 €
02.06 – 09.06 7 349 € 369 € 389 €
09.06 – 16.06 7 429 € 449 € 469 €
16.06 – 23.06 7 489 € 509 € 529 
23.06 –  30.06 7 579 € 599 € 619 €
30.06 – 07.07 7 659 € 679 € 699 €
07.07 – 14.07 7 659 € 679 € 699 €
14.07 – 21.07 7 719 € 739 € 759 €
21.07 – 28.07 7 759 € 779 € 799 €
28.07 – 04.08 7 779 € 799 € 819 €
04.08 – 11.08 7 769 € 789 € 809 €
11.08 – 18.08 7 769 € 789 € 809 €
18.08 –  25.08 7 599 € 619 € 639 €
25.08 – 01.09 7 549 € 569  589 €
01.09 – 08.09 7 419 € 439 € 459 €
08.09 – 15.09 7 349 € 369 € 389
15.09 – 22.09 7 219 € 239 € 259 €
22.09 – 29.09 7 189 € 209 € 229 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ ЗА  7 ноќи

Превозот се доплаќа

  Повратен превоз Еден правец
Возрасен  45€ 35€
Деца од 02-12 год. 35€ 25€
Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.